30 Niedziela Zwykła 23 październik 2016

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień  W naszej parafii przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną 20 listopada – przybędzie ksiądz z Wolontariatu Misyjnego z Krakowa oraz nasz rodak Bartłomiej Wróblewski, który podzieli się wiadomościami z pracy na misjach jako wolontariusz.
  1. We wtorek po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.15) zebranie Rady Parafialnej na plebani. Prosimy o punktualne przybycie wszystkich Radców.
  1. W środę nowenna do MB Częstochowskiej połączona  z nabożeństwem różańcowym. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  1. W piątek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to również ostatni piątek miesiąca – po Mszy św. wieczornej zamiast Koronki do Miłosierdzia Bożego rozważać będziemy bolesne tajemnice Różańca św.
  1. Zbliża się miesiąc listopad, który jest poświęcony pamięci naszych drogich zmarłych. Wypominki listopadowe – jednorazowe – składamy w zakrystii. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu – odpust zupełny. W tych dniach po Mszach świętych wieczornych będziemy odmawiali różaniec z listopadowymi wypominkami.
  1. Intencje na I półrocze 2017 r. ( do czerwca włącznie) będziemy przyjmować od 3 listopada. Również przez cały listopad będziemy przyjmować wypominki roczne. W przyszłą niedzielę pojawią się kartki na wypominki roczne.
  1. Bóg zapłać za kwiaty i sprzątanie kościoła. W następną sobotę o przygotowanie kościoła prosimy  rodziny z bloku przy ulicy Malików 150A  od nr 20-28  (pp. Cieśla, Pasik, Malec, Raczyński, Pierzak).
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.