3 Niedziela Zwykła – 26.01.2020

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
  • Jutro w poniedziałek – przypada wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza. Dzisiaj zewnętrzna uroczystość Odpustowa w parafii bł. Matulewicza na Ślichowicach.
  • we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana, doktora Kościoła
  • w piątek w całej Rodzinie Salezjańskiej przeżywać będziemy Uroczystość ku czci św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną z okolicznościowym kazaniem, po każdej Mszach św. rano i wieczorem – ucałowanie relikwii Świętego Jana Bosko.
  1. W sobotę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Na Mszy św. poświęcenie świec komunijnych.
  2. W przyszłą niedzielę przypada – I niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po każdej Mszy św, adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu przypada również Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego Na każdej Msze św. poświęcenie gromnic. Taca przeznaczona na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych.
  3. Kolędę – wizytę duszpasterską zakończymy 30 stycznia. Jeśli ktoś nie mógł w wyznaczonym wcześniej czasie przyjąć kapłana z kolędą a pragnie to uczynić prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii, abyśmy umówili czas kolędy na 30 stycznia. Od czwartku (30 stycznia) w naszym kościele po przerwie kolędowej wznawiany Msze św. na tygodniu o godz. 17.00.

5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się