3 Niedziela Adwentu 11.12.2016

  1. Od dziś do wtorku włącznie starajmy się uczestniczyć w rekolekcjach adwentowych. Tegorocznym kaznodzieją jest Ks. Jan Hańderek – salezjanin. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi będą w poniedziałek i wtorek o godz.6.00, 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi jutro. Będą spowiadać księża z naszego dekanatu. Pierwszy czas spowiedzi przed południem od godz. 9 – 11, a po południu od godz. 16 -18. Taca ostatniego dnia rekolekcyjnego, zgodnie ze zwyczajem, przeznaczona będzie dla ks. Rekolekcjonisty.
  2. Każdego dnia w tygodniu przez okres Adwentu o godz. 600 odprawiamy Roraty. Zapraszamy wszystkich do liczniejszego udziału. Od 16 grudnia na roratach rozpoczniemy  Nowennę do Bożego Narodzenia. Przez dziewięć kolejnych dni, o godz.6.00 rano, będziemy przez modlitwę przygotowywać się bezpośrednio do Narodzenia Pańskiego.
  1. Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału we Mszy św. w dniu 26 grudnia (Uroczystość św. Szczepana) par małżeńskich obchodzących w tym roku swoje jubileusze małżeńskie.
  2. Przed kościołem można nabyć świece „Caritas” na stół wigilijny i kalendarze na Nowy Rok. Niech w każdej rodzinie naszej parafii pali się w czasie wieczerzy wigilijnej świeca Caritas jako znak solidarności z biednymi i potrzebującymi. Po wieczerzy wigilijnej można tę świece zapalić na grobach naszych najbliższych wraz z modlitwą.
  3. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  1. Bóg Zapłać za wysprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzinom z ul. Malików. W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z ul. Malików numery: 148, 149, 155, 157 (pp. Grabka, Galas, Krukowscy, Detka).
  2. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na inwestycje. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

W minionym tygodniu zmarli: Dariusz Piotrowski lat 53 i  Stanisława Wrona lat 86. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ……