2 Niedziela Adwentu – 04.12.2016

1. Dzisiaj modlimy się szczególnie za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem  zbiórka do puszek – jako  pomoc dla  katolików w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  2. Wzorem lat ubiegłych w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” rozprowadzamy świece wigilijne – ofiara minimalna  6 zł (świeca mała) i 13 zł – (świeca duża). Jest to dar dla dzieci z rodzin ubogich i na dofinansowanie obiadów w szkołach i świetlicach terapeutycznych.
  3. Każdego dnia w tygodniu przez okres Adwentu o godz. 600 odprawiamy Roraty.
  4. W ubiegłą niedzielę poświeciliśmy opłatki na nasze wigilijne stoły. Opłatki będą roznosiły do wszystkich rodzin naszej parafii wraz z życzeniami dwie panie: Aleksandra Durlik i Dagmara Borowiec – ponieważ pan kościelny jest w szpitalu – panie te mające upoważnienie od    Proboszcza.
  5. W środę o godz. 17.00 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Prośby i  podziękowania na Nowennę prosimy wypisywać na kartkach  i  składać do  skarbonki w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  6. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00, 00 i 17.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Spotkanie z krawcową 15 grudnia    (chłopcy od godz. 17.00, dziewczęta o godz. 18.00) należy mieć ze sobą zadatek za strój komunijny 50 zł. Prosimy, aby w tym dniu obecne były wszystkie dzieci.
  7. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Różańcową w intencji naszych rodzin.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Tegorocznym kaznodzieją będzie ks. Jan Hańderek –  Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.
  10. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach zaprasza na REKOLEKCJE ADWENTOWE w dniach 7, 8 i 9 grudnia (środa – piątek) Miejsce: Kielce, Kaplica Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej przy ul. Św. Stanisława Kostki nr 17 Rekolekcjoniści: o. Jakub Nesterowicz OP i Maciej Chanaka OP Plan rekolekcji: 18:00 – Eucharystia, a po niej nauka rekolekcyjna.
  11. Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu oraz za kwiaty. W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni  rodziny z ul. Malików od nr. 134 -136 (pp. Kowalscy, Kundera, Strząbała)
  12. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej. Don Bosco-miesięcznik dla rodziców, nauczycieli i wychowawców, tygodnik Niedziela oraz Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

W minionym tygodniu zmarli: Piotr Kaniszewski lat 28 – pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00, oraz Jaśkowski Zenon lat 63 – pogrzeb też jutro o godz. 13.30. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….