3 Niedz. Wielkanocna – 1 maja 2022 r.

Intencje mszalne

Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. W związki z tym Biskup naszej diecezji kieruje słowo;

 Drodzy Diecezjanie! Przeżywając XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem są słowa „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”, wczytujemy się w dar objawienia słowa Bożego, które zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy. Niech słowo Boże pomaga nam odkrywać prawdę, że Bóg jest miłością, która objawia się w Jezusie Chrystusie, naszym Panu i Odkupicielu.

Z darem Pasterskiego Błogosławieństwa  Wasz Biskup   † Jan Piotrowski

 1. Dziś rozpoczyna się miesiąc maj, w szczególny sposób poświęcony czci Matki Bożej. Jednocześnie Rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą odprawiane; w niedziele o godz. 17,30, a w dni powszednie, po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Każdy kto kocha i czci Maryję z pewnością znajdzie czas na wspólną modlitwę.
 2. Jutro, 2 maja, wspominamy św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła. Jednocześnie jest to Dzień Flagi Narodowej.
 3. We wtorek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 4. W środę, 4 maja, wspominamy, św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
 5. W piątek , 6 maja święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 6. W sobotę, 7 maja, przeżywamy uroczystość Najśw. Maryi Panny Matki Łaski Bożej.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy; czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz.17. 30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18.00, nabożeństwo majowe. Przed południem odwiedzam chorych, starszych i niewychodzących z domu, z rejonu ul. Batalionów Chłopskich. Natomiast z ul. Kruszelnickiego w sobotę od godz. 9.30.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym, modlitwa różańcowa, w której polecać będziemy rodziny naszej parafii.
 1. Jutro po na nabożeństwie majowym odbędzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich członków rady serdecznie zapraszamy.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na inwestycje, a więc pokrycie kosztów budowy nowego konfesjonału, która wynosi 13 tyś zł. Większa część już została wypłacona. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

 Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.