28 Niedziela Zwykła – 14.10.2018

  1. Dzisiaj z racji Niedzieli Papieskiej przed kościołem do puszek zbierane są ofiary jako pomoc stypendialna dla uboższej młodzieży. Można także zakupić książkę z okazji 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II w cenie 3 zł.
  2. Trwamy w miesiącu październiku, który jest miesiącem różańcowym. Różaniec w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o 17.30. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, szczególnie dzieci i młodzież.
  3. W tym tygodniu wspominać będziemy:

w poniedziałek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła

we wtorek – św. Jadwigi Śląskiej

w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

w czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty

w sobotę – św. Jana Kantego, kapłana

 

  1. W środę nowenna do MB Częstochowskiej połączona będzie z nabożeństwem różańcowym. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Na nowennę i Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.
  2. Z piątku na sobotę (z 19 na 20 października) nasza parafia pragnie się włączyć w Modlitwę Różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwa ta prowadzona jest już po raz kolejny w różnych parafiach Diecezji Kieleckiej z błogosławieństwem Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. Szczegółowy program w gablocie i na drzwiach wejściowych. Rozpoczniemy w piątek Mszą św. wieczorną o godz. 17.00 i Nabożeństwem Październikowym, a zakończymy we sobotę, również Mszą Świętą i Nabożeństwem Różańcowym. Prośba do Żywego Różańca aby w godzinach, które został wyznaczone animować wspólną modlitwę, do tej modlitwy zapraszamy wszystkich, są różne godziny czuwania, każdy może wybrać sobie czas jaki mu będzie najbardziej odpowiadał.  Prosimy również tę osobę, która w niedzielę prowadzi Godzinki, aby poprowadziła  je w sobotę o godz. 7.30  (przed Mszą świętą rano).
  3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka pieniężna na cele misyjne Kościoła.
  4. Za dwa tygodnie (w niedzielę 28 października) gościć będziemy przedstawicieli Wolontariatu Misyjnego z Krakowa.
  5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się karty wypominkowe na wypominki listopadowe – jednorazowe. Wypominki prosimy składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych-listopadowych modlić się będziemy odmawiając różaniec od 1 – 8 listopada Natomiast karty na wypominki roczne będą wyłożone  później i przez cały miesiąc listopad będziemy zbierać  na WYPOMINKI ROCZNE.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ostatnio ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny Miłujcie się.