28 ndz. zwykła

1. Obchodzimy dziś 21 Dzień Papieski pod hasłem – Nie lękajcie się! Do puszek można złożyć ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
  1. Nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie, bezpośrednio po Mszy o godz. 17.00.
    a w niedzielę o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.
  1. W środę nowenna do MB Częstochowskiej połączona będzie z nabożeństwem różańcowym. Natomiast z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które będziemy przeżywać zaraz po Mszy św. o godz. 17.00 na nabożeństwie różańcowym, po którym odbędzie się  procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  1. Ponadto w liturgii wspominamy;
  • W środę, 13 października – bł. Honorata Koźmińskiego
  • w piątek, 15 października – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • w sobotę, 16 października – św. Jadwigi Śląskiej.
  1. W czwartek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwie różańcowym, podczas którego będziemy polecać nauczycieli i pracowników oświaty, ich trudną i odpowiedzialną pracę nauczania i wychowania w szkole.
  1. W piątek, 15 października po nabożeństwie różańcowym odbędzie się spotkanie comiesięczne kandydatów do Bierzmowania. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz.16.00 zapraszamy kandydatów od bierzmowania i ich Rodziców.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Dlatego taca będzie przeznaczona na Misje.
  3. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się karty wypominkowe na wypominki listopadowe – jednorazowe. Wypominki prosimy składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych-listopadowych modlić się będziemy odmawiając różaniec od 1 – 8 listopada Natomiast karty na wypominki roczne będą wyłożone później i przez cały miesiąc listopad będziemy zbierać  na WYPOMINKI ROCZNE.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła śp. Elżbieta Kozłowska. Modlitwą  obejmujemy jej najbliższych, a śp. Elżbietę polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
„ zdrowaś Maryjo,………….. wieczny odpoczynek…………….