27 Niedziela Zwykła – Niedziela Papieska -08.10.2017

1. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy XVII Dzień Papieski. Przed Kościołem zbiórka do puszek jako pomoc stypendialna dla młodzieży z ubogich rodzin.
  2. Trwamy w miesiącu październiku, który jest miesiącem różańcowym. Różaniec w tygodniu po Mszy św. o godz. 1700, a w niedzielę przed Mszą św. o 17.30. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, szczególnie dzieci i młodzież.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  • w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
  1. W środę nowenna do MB Częstochowskiej połączona będzie z nabożeństwem różańcowym. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  2. W piątek przypada 13 dzień miesiąca. Wyjątkowo w tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Rozpoczniemy modlitwą różańcową potem procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła a zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  3. W przyszłą niedziele będzie można zaopatrzyć się w kartki na wypominki listopadowe. Zmarłych wypisujemy tylko na tych kartkach, które będą wyłożone w przedsionku kościoła. Wypominki przyjmowane będą tylko w zakrystii.
  4. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ostatnio ofiary na potrzeby kościoła parafialnego.
  5. Bóg zapłać za kwiaty i sprzątanie kościoła. W następną sobotę o przygotowanie kościoła prosimy  rodziny z ulicy Kruszelnickiego od nr 227 – do końca numerów nieparzystych  /pp. Duchniak, Tolak, Białowąs, Grzegorczyk, Durło, Małek/.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość, Cuda i łaski, Miłujcie się.