26 Niedziela Zwykła – 01.10.2017

1. Dzisiaj 1 października rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będziemy odprawiać w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00.  Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej a szczególnie dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy różańcowej. Od 1 października  Msze św. rano o godz. 8.00. i wieczorem  o godz. 17.00.
  2. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz połączona z nabożeństwem różańcowym, a następnie Msza św. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. Pielgrzymka Róż Różańcowych do Katedry w Kielcach odbędzie się w najbliższą sobotę od godz.9.30 – 13.00. Dojazd we własnym zakresie.
  4. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy 17 Dzień Papieski. Przed kościołem do specjalnych puszek zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
  • w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w czwartek –– wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej. Na Mszę św. wieczorną o godz. 17.00 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Pod koniec Mszy św. zostaną poświęcone różańce i rozdane dzieciom. Osoby, które nie mają poświęconych różańcy również zapraszamy. Poświęcimy wszystkie różańce.
  1. W tym tygodni przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – modlić się będziemy o nowe, liczne powołania kapłańskie, zakonne  i misyjne oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Rodziców prosimy, by przypomnieli o spowiedzi pierwszopiątkowej swoim dzieciom.  W tym dniu odwiedziny chorych od godz.9.00.
  2. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z ul. Kruszelnickiego od numeru 207 – 225 (pp. Krajewscy, Wijas, Detka, Wiecha, Stelmaszyk, Drogosz, Kurpiewscy, Sadowscy )
  3. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na remont naszej świątyni parafialnej. „Bóg Zapłać” ofiarodawcom.
  4. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość, Do Bosco.