27 ndz. zwykła

1. W liturgii wspominamy;

– w poniedziałek, 4  października – św. Franciszka z Asyżu.

– we wtorek, 5 października – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. O godz. 15.00   w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszej Ojczyzny.

–  w czwartek 7  października – NMP Różańcowej

– w sobotę, 9 października – bł. Wincentego Kadłubka , biskupa

1. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem – Nie lękajcie się! Dlatego do puszek będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  1. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz połączona z Mszą św. i nabożeństwem różańcowym. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  1. W piątek – drugi piątek miesiąca, tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin naszej parafii. Modlitwę różańcową poprowadzi Wspólnota Modlitewna.
  1. W sobotę, 9 października, o godz. 12.00., z udziałem ks. Bpa Jana Piotrowskiego i wielu kapłanów, będziemy przeżywać uroczystość Jubileuszową naszej parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Niech to będzie czas naszego wspólnego świętowania i wdzięczności Bogu za całą naszą wspólnotę parafialną.
  1. W przyszłą niedzielę, 10 października, gościć będziemy ks. Piotra Smolkę, misjonarza z Ukrainy, który będzie przeżywał w naszej parafii, swój jubileusz 40-lecia kapłaństwa. Na każdej Mszy św. będzie głosił Słowo Boże. Dlatego taca będzie przeznaczona na jego działalność misyjną na Ukrainie.
  1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – poświęcony Królowej Różańca świętego. Zachęcamy do udziału
    w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele, jest odprawiane bezpośrednio po Mszy o godz. 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te przygotowujące się do Pierwszej Komunii św., młodzież, a w sposób szczególny tych przygotowujących się do Sakr. Bierzmowania
    i wszystkich innych.
  1. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!