24 Niedziela Zwykła

1. Jutro, przypada 13 dzień miesiąca września. Tradycyjnie przeżywać będziemy nabożeństwo fatimskie. Program nabożeństwa: o godz. 20.00 – część Różańca św. procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

1. W środę, o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a następnie Msza św. Prośby  i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek,13 września – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek,14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystość odpustowa w parafii Św. Krzyża w Kielcach.
  • w środę, 15 września wspomnienie NMP Bolesnej.
  • W czwartek, 16 września – świętych męczenników Korneliusza, papieża
    i Cypriana biskupa
  • w sobotę, 12 września, – św. Stanisława kostki, zakonnika patrona Polski.

1. Dzisiaj o godz. 16.00. celebrowana będzie, dodatkowa Msza św. dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców. Jednocześnie przypominamy, aby kandydaci przynieśli wypełnioną deklarację. Serdecznie zapraszamy.

1. W zakrystii po każdej Mszy św. nadal prowadzimy zapisy dzieci z klas trzecich do Pierwszej Komunii Świętej.

1. Rodziców dzieci, które w ubiegłym roku szkolnym przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, celem omówienia uroczystości rocznicowej.

1. W sobotę po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Wychowawczo – Duszpasterskiej.

1. Członków Rady Duszpasterskiej informujemy, że najbliższe spotkanie odbędzie się w środę tj. 15 września, po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

Składamy staropolskie Bóg zapłać! za wszelką okazaną życzliwość
i za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.