22 Niedziela Zwykła – Odpust Parafialny

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  2. We wtorek z racji ostatniego dnia miesiąca na Mszy św. wieczornej wspomnienie św. Jana Bosko.
  3. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św.  Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
  • w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • w tym tygodniu – przypadają: I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I piątek po przerwie wakacyjnej odwiedzimy chorych naszej parafii. Okazja do spowiedzi w tym dniu od godz.17.30. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00, a po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • w sobotęwspomnienie dowolne św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy.
  • w przyszła niedzielę przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali życie za wolność i niepodległość  naszej Ojczyzny. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych w czasie wojny mieszkańców Niewachlowa i zamordowanych w lesie Sukowskim. Zachęcamy do licznego udziału. Przed rozpoczęciem Mszy świętej w czasie procesji przy tablicy upamiętniającej zamordowanych złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Jest to również I niedziela miesiąca września po Mszy św. ogodz.8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.
  1. Zmiana na urzędzie proboszcza dokona się w najbliższych dniach.
  2. W zakrystii prowadzimy zapisy kandydatów do bierzmowana i można pobrać kwestionariusz dla kandydata do Sakramentu bierzmowania. Dotyczy to młodzieży, która od 1 września br. rozpocznie naukę w klasie ósmej. W niedzielę 13 września br., w czasie Mszy św. o godz. 16.00 rozpoczniemy roczne przygotowanie młodzieży do przyjęcia wspomnianego Sakramentu. W tym dniu należy przynieść wypełniony kwestionariusz.
  3. Od przyszłej niedzieli będziemy prowadzić zapisy kandydatów do I Komunii  Św. (uczniów klas III Szkoły Podstawowej).
  4. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się  przed stopniami ołtarza. Natomiast przy wyjściu z kościoła można darmowo zabrać wystawione tam czasopisma.