22 Niedziela Zwykła – 01.09.2019

  1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

 

  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy LSO i ich rodziców. Po Mszy św.  modlitwa o powołania i za powołanych. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Przypominamy zwłaszcza dzieciom i młodzieży o praktyce I piątków miesiąca. W tym dniu po przerwie wakacyjnej od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z naszej parafii. W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa.

 

  1. W najbliższą sobotę (7 września) –  na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego – od godz. 10.00 – 13.00 „na Sadzonkach” odbędzie się ognisko wspólnotowe dla  Liturgicznej Służby Ołtarza i Scholii. Do udziału w tym spotkaniu integracyjnym  zapraszamy bardzo serdecznie także ich Rodziców.

 

  1. W przyszłą niedzielę (8 września) na Mszę św. o godz.10.00 zapraszamy dzieci klas pierwszych i ich rodziców. Chcemy się modlić razem  z nimi o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego na rozpoczęcie ich edukacji szkolnej oraz pobłogosławić ich  tornistry, książki i przybory szkolne.

 

  1. Zapisujemy kandydatów na ministrantów do Służby Liturgicznej –  chłopców z klasy  czwartych po każdej Mszy św. a także chętne i utalentowane muzycznie dziewczynki  do scholii parafialnej.

 

  1. Do 15 września br. – w zakrystii prowadzimy zapisy kandydatów do  I Komunii Świętej i do Sakramentu Bierzmowania. Kandydatami do Sakramentu Bierzmowania mogą być uczniowie VIII klas Szkoły Podstawowej, a kandydatami do I Komunii Św. uczniowie klas III Szkoły Podstawowej. Kandydaci otrzymają deklaracje, które trzeba wypełnić i podpisać przez rodziców, oraz harmonogram spotkań.

 

  1. W ubiegła niedzielę przed kościołem znaleziony został klucz. Można go odebrać w zakrystii.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się .na stoliku przy wyjściu z kościoła jest nowy numer Don Bosko.