21 Niedziela Zwykła – 25.08.2019

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00.

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św.  Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

1. W tym tygodniu wspominamy:
  • Jutro w poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej, głównej Patronki naszej Parafii. W naszym kościele msze święte z kazaniami o godz. 8.00 i 18.00, ponieważ Uroczystość Odpustową przeżywamy dzisiaj.
  • we wtorek wspomnienie św. Moniki
  • w środęwspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w piątek – ostatni piątek  miesiąca – po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • w sobotęostatni dzień miesiąca sierpnia – tradycyjnie w Rodzinie Salezjańskiej wspominamy św. Jana Bosko.
  • w przyszła niedzielę przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali życie za wolność i niepodległość  naszej Ojczyzny. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych w czasie wojny mieszkańców Niewachlowa i zamordowanych w lesie Sukowskim. Zachęcamy do licznego udziału. Przed rozpoczęciem Mszy świętej w czasie procesji przy tablicy upamiętniającej zamordowanych złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Jest to również I niedziela miesiąca września po Mszy św. ogodz.8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Prosimy nie wrzucać na tacę próśb z intencjami. Intencje zamawiamy tylko w zakrystii gdzie znajduje się księga z intencjami na dany rok. Osobę , która wrzuciła ostatnio prośbę z intencją prosimy do zakrystii, gdyż terminy, o których mowa w tej prośbie są już dawno zajęte.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Cuda i łaski, Miłujcie się.