21 Niedziela Zwykła – Uroczystość Odpustowa 27.08.2017

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  2. Z radością witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej ks. Sławomira Zdolińskiego. który od 23 sierpnia został skierowany do pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Życzymy Mu wytrwałości, gorliwości i zadowolenia z pracy wśród nas oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.
  3. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św.  Prośby i podziękowania  Matce Bożej  prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorekwspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w piątek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  1. W piątek przypada  rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali życie za wolność i niepodległość  naszej Ojczyzny. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych w czasie wojny mieszkańców Niewachlowa.
  2. W tym tygodniu przypada I  piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych i starszych pragnących korzystać z posługi sakramentalnej dzisiaj po Mszach św. w  zakrystii .W I piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież szkół podstawowych i średnich. Będziemy się modlić w ich intencjach o błogosławieństwo Boże  i światło Ducha Św. w nowym roku szkolnym. Rodziców prosimy o przypomnienie o spowiedzi i Mszy św. pierwszopiątkowej swoim dzieciom. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic  żywego Różańca a przed kościołem zbiórka do puszek na kształcenie i wychowanie przyszłych kapłanów. W imieniu ks. Rektora dziękujemy wszystkim ofiarodawcom
  3. Zapisujemy kandydatów na ministrantów do Służby Liturgicznej – chłopców z klasy     trzeciej po każdej Mszy św. a także chętne i utalentowane muzycznie dziewczynki do scholii parafialnej.
  4. Bóg zapłać rodzinom z ul. Kruszelnickiego za przygotowanie kościoła na uroczystość odpustową i na dzisiejszą niedzielę. W najbliższa sobotę o sprzątanie kościoła są proszone rodziny z  ulicy Kruszelnickiego od numeru 41 – 91 [pp. Durlej, Wrona, Kowalscy, Radosińscy, Wrona, Wojtyna, Dziubańscy, Kucwaj, Biernat, Kołodziej, Bejnarowicz, Siadul, Twarowscy].
  5. Serdeczne Bóg Zapłać za wszelki ofiary składane na remont naszego kościoła.
  6. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Cuda i łaski.