20 Niedziela Zwykła – 16.08.2020

1. Dzisiaj z racji Dnia Solidarności z mieszkańcami Bejrutu przed kościołem do puszek zbierane są ofiary pieniężne.
  2. W środę o godz.18.00 nieustająca nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej i Msza św.  Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka, kapłana, głównego patrona naszej salezjańskiej krakowskiej Inspektorii.
  • w czwartekwspomnienie  Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • w piątek –  wspomnienie Św. Piusa X, papieża
  • w sobotę – wspomnienie NMP Królowej
  1. W za dwa tygodnie w niedzielę (30 sierpnia)  – w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci NMP Częstochowskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy świętej. Kaznodzieją odpustowym będzie   ks. Marek Rusek – salezjanin, który w naszej parafii pracował jako katecheta, obecnie jest proboszczem w malutkiej parafii w Polanie – w Bieszczadach. Dlatego taca odpustowa będzie przeznaczona na utrzymanie tej parafii. Przed odpustem  okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą  na tygodniu oraz w  sobotę (29 sierpnia) od godz. 17.30.
  2. W zakrystii prowadzimy zapisy kandydatów do bierzmowana i można pobrać kwestionariusz dla kandydata do Sakramentu bierzmowania. Dotyczy to młodzieży, która od 1 września br. rozpocznie naukę w klasie ósmej. W niedzielę 13 września br., w czasie Mszy św. o godz. 16.00 rozpoczniemy roczne przygotowanie młodzieży do przyjęcia wspomnianego Sakramentu. W tym dniu należy przynieść wypełniony kwestionariusz.
  3. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się na stoliku przed ołtarzem, a przy wyjściu z kościoła można darmowo zabrać wystawione tam czasopisma religijne.