16 sierpnia – Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu

Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu.

4 sierpnia br. doszło w Bejrucie do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych.

Bejrut jest zniszczony, są ofiary śmiertelne, wielu mieszkańców straciło domy, pracę, wszystko.

Potwierdzone dotychczas dane mówią o 159 ofiarach śmiertelnych i ponad 6 tys. osób rannych oraz ogromnych stratach materialnych, szacowanych na 10 do 15 mld dolarów. Bez dachu nad głową zostało 300 tys. Ludzi.

Chcemy dzisiaj w Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu modlić się za ofiary tego wybuchu.

Chcemy wypraszać łaskę zdrowia, oraz potrzebne łaski –  dla żyjących, prosić Miłosiernego Boga aby posłał ludzi o otwartych sercach, którzy pomogą żyjącym przeżyć ten trudny dla nich czas, a dla tych, którzy zginęli prosić chcemy –  o wieczny pokój. Chcemy również w sposób materialny nieść pomoc, składając ofiary pieniężne do puszek przed kościołem na ten cel pomocy.