2 Niedz. Wielk.- Bożego Miłosierdzia – 24 kwietnia 2022 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Dziękujemy Panu Bogu za Jego dar miłosiernej miłości i za apostołów Miłosierdzia, wśród których są św. Jan Paweł II oraz św. Siostra Faustyna, za którą powtarzamy słowa; „Jezu! Ufam Tobie”. Dlatego po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jezusowi Miłosiernemu będziemy polecać rodziny naszej parafii, Ojczyznę i Kościół a także wszystkich obojętnych i zatwardziałych grzeszników.
    Dzisiaj w sanktuarium  Miłosierdzia Bożego na Czarnowie – odpust.   Suma odpustowa o godz. 12.30.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Jednocześnie jest to Święto Patronalne Caritas, dlatego przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas, w tym na adaptację mieszkań dla rodzin z Ukrainy. Caritas zaprasza dziś do Parku Miejskiego w Kielcach na festyn pod nazwą „Dzień Dobra” w godz. 14 – 18 . Będą tam występy artystyczne, zabawy integracyjne dla dzieci, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz koncert uwielbienia Zespołu „ToON”. Zapraszamy na to wydarzenie.
  2. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.
  3. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego ta uroczystość została przeniesiona na 26 kwietnia. W tym dniu na wieczornej Mszy św. ,dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. , odbędzie się ceremonia wręczenia świecy od chrztu i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi komunijnymi. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  4. W środę, nieustająca nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a po niej Msza św.
  1. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Z tej okazji w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Kapłanów i Sióstr Zakonnych pracujących
    w Diecezji Kieleckiej, którzy zostali zamordowani, byli więzieni i prześladowani w latach okupacji niemieckiej i zniewolenia sowieckiego komunizmu. Natomiast w sobotę – 30 kwietnia o godz. 18.00 w kościele garnizonowym w Kielcach będzie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny,a następnie ulicami miasta przejdzie pokutny marsz różańcowy w hołdzie niezłomnym Kapłanom i Siostrom Zakonnym Diecezji Kieleckiej.
  2. W sobotę, 30 kwietnia, w ostatni dzień miesiąca, na wieczornej Mszy wspominamy św. Jana Bosko. Po niej na plebani, odbędzie się spotkanie kandydatów Salezjanów Współpracowników.
  3. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.
  4. W przyszłą niedzielę, 1 maja, zmiana tajemnic żywego różańca, początek nabożeństw majowych o godz.30, a bezpośrednio po nim spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających do Krakowa, na Sawionalia. Taca będzie przeznaczona na inwestycje, a więc pokrycie kosztów budowy nowego konfesjonału, która wynosi 13 tyś zł. Część już została wypłacona.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Borkowskiego oraz śp. Jadwigę Budkiewicz. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek …….