19 Niedziela Zwykła – 09.08.2020

1. Codziennie o godz.12.00 łączymy się duchowo na sprawowanej Mszy św. z Pielgrzymami 39 Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia. W tym dniu zakończymy nasze czuwanie. Od pielgrzymów z naszej parafii, którzy zapisali się do Grupy Duchowej została przekazana kwota 320 zł

1. W czwartek z racji 13 dnia miesiąca o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy w kościele odmówieniem części Różańca św., potem procesja wokół kościoła z figura MB Fatimskiej i zakończenie Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

1. W środę nowenna do MB Częstochowskiej o godz. 18.00 . Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

1. W sobotę – uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

1. W tym tygodniu wspominać będziemy:
  • jutro w poniedziałek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • w piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

1. W niedzielę 30 sierpnia ( ostatnia niedziela sierpnia) w naszej parafii przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Kaznodzieją i Sumistą będzie ks. Marek Rusek, który kiedyś pracował w naszej parafii, a obecnie  jest proboszczem w małej bieszczadzkiej parafii w Polanie. Dlatego taca z tej odpustowej niedzieli będzie przeznaczona na utrzymanie tej parafii .

1. W minioną niedzielę na tacę zebrana została kwota: 1546,41 zł. Kwota ta w całości została przekazana na inwestycje parafialne.. Wszystkim Ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać”.

1. W miesiącu sierpniu trwajmy w abstynencji alkoholowej jako nasz dar dla ojczyzny i naszych bliźnich, zwłaszcza tych uzależnionych od tego nałogu.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się na stoliku przed stopniami ołtarza.  Przy wyjściu z kościoła darmowo moża zaopatrzyć się w miesięcznik salezjański Don Bosco i inne czasopisma.