18 Niedziela Zwykła – 02.08.2020

 

 1. Taca dzisiejsza tradycyjnie przekazana zostanie na inwestycje kościelne. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby  i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego
 3. W kalendarzu liturgiczny
 • we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.
 • w czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego, Odpust w parafii na Białogonie.
 • w sobotę – wspomnienie św. Dominika, kapłana
 • w tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek miesiąca.. W I czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30

 

 1. W dniach od 5 do 13 sierpnia wyrusza 39 Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby, które z różnych powodów nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w pielgrzymce, mogą to uczynić w sposób duchowy. W zakrystii można się zapisać do grupy duchowej 39 Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki.

Solidarnie od 7 sierpnia (od piątku) przez cały czas trwania   pielgrzymki będziemy się gromadzić w naszym kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 12.00 (również w przyszła niedzielę) modląc się we wszystkich intencjach pątników. Można też napisać własne intencje i przekazać w zakrystii, aby przed Mszą św. zostały odczytane. Zapraszamy wszystkich a szczególnie tych, którzy zapisali się do grupy duchowej 39 Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.                                                                   

 1. W minioną niedzielę do puszek przed kościołem zebrana została kwota 407,20 zł. Kwota w całości została przekazana do Kurii na organizację Światowy Dni Młodzieży.
 2. Bóg zapłać za składane ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Równocześnie przypominany że roczna składka na sprzątanie kościoła wynosi 70 zł. Jak słyszymy wszyscy eksperci wskazują że w niedługim czasie będziemy mieli do czynienia z drugą falą epidemii koronawirusa, Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą – kto tylko  może –  o wpłacanie deklaracji w kopertach, albo bezpośrednio na konto parafialne ( numer konta podany jest w gablocie z ogłoszeniami jak  również na stronie  internetowej), Mamy jeszcze około 15 tyś zł zobowiązań. Przypominamy również o obowiązku noszenia maseczek, oraz zachowanie odpowiedniego dystansu między sobą.
 3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej Gość Niedzielny, Niedzielę,  Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się na stoliku przed stopniami ołtarza, a przy wyjściu z kościoła darmowo można zabrać salezjański miesięcznik Don Bosko oraz  inne wystawione czasopisma.