19 Niedziela Zwykła – 08.08.2021

 1. Codziennie o godz.21.00 na Apelu Jasnogórskim łączymy się duchowo z Pielgrzymami 40 Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia. A 12 sierpnia zakończymy nasze czuwanie. Od pielgrzymów z naszej parafii, którzy zapisali się do Grupy Duchowej została przekazana kwota 120 zł
 2. W środę nowenna do MB Częstochowskiej o godz. 18.00 . Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 3. W piątek z racji 13 dnia miesiąca o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy w kościele odmówieniem części Różańca św., potem procesja wokół kościoła z figura MB Fatimskiej i zakończenie Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
 4. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
 5. W tym tygodniu wspominać będziemy:
 • jutro w poniedziałek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy. Patronki Europy
 • we wtorek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 • w sobotę – Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
 1. W niedzielę 29 sierpnia ( ostatnia niedziela sierpnia) w naszej parafii przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Kaznodzieją i Sumistą będzie ks. Leszek Leś, który rozpocznie 23 sierpnia pracę w parafii św. Krzyża w Kielcach.
 2. W miesiącu sierpniu trwajmy w abstynencji alkoholowej jako nasz dar dla ojczyzny i naszych bliźnich, zwłaszcza tych uzależnionych od tego nałogu.
 3. W sobotę zapraszamy kandydatów Salezjanów Współpracowników na Mszę wieczorną, a po Mszy św. na plebani spotkanie, a za tydzień zapraszamy Radę Wychowawczo – Duszpasterską
 4. Została otwarta księga z intencjami na I półrocze 2022 roku
 5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się przed stopniami ołtarza.  Przy wyjściu z kościoła darmowo moża zaopatrzyć się si inne czasopisma katolickie.