18 Niedziela Zwykła -01.08.2021

1. Taca dzisiejsza tradycyjnie przekazana zostanie na inwestycje kościelne. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Również dzisiaj w zakrystii zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy : „Stop LGBT”.W ostatnim czasie dochodzi do licznych profanacji i  walki z religią  katolicką, a także propagowanie legalizacji związków homoseksualnych oraz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Projekt ustawy ma zapobiec rozprzestrzenianiu się  takiej ideologii w Polsce i zapewnić chrześcijański porządek społeczny, ochronę świętości oraz dzieci i młodzieży przed homopropagandą. Jest istotne, żeby jak najwięcej osób podpisało się pod tym projektem, gdyż jest to projekt o charakterze obywatelskim. Trzeba mieć ze sobą numer PESEL
  3. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby  i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego
  4. W kalendarzu liturgiczny
  • w środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.
  • w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego, Odpust w parafii na Białogonie.
  • w tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I  czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Z racji wakacji nie odwiedzamy chorych.

1. W dniach od 5 do 13 sierpnia wyrusza 40 Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby, które z różnych powodów nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w pielgrzymce, mogą to uczynić w sposób duchowy. W zakrystii można się zapisać do grupy duchowej 40 Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki.

Solidarnie od 5 sierpnia (od czwartku) przez cały czas trwania   pielgrzymki będziemy się gromadzić w naszym kościele                parafialnym o godz. 21.00 na Apelu Jasnogórskim (również w przyszła niedzielę) modląc się we wszystkich intencjach pątników.

Zapraszamy wszystkich a szczególnie tych, którzy zapisali się do grupy duchowej 40 Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

1. W minioną niedzielę w czasie poświęcenia pojazdów zebrana została kwota 1900 zł. Kwota w całości została przekazana do Miva Polska na zakup środków transportu dla Misjonarzy.
  2. Przypominamy również o obowiązku noszenia maseczek, oraz zachowanie odpowiedniego dystansu między sobą.
  3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej Gość Niedzielny, Niedzielę,  Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się przed stopniami ołtarza, a przy wyjściu z kościoła darmowo można zabrać salezjański miesięcznik Don Bosko oraz  inne wystawione czasopisma.