17 Niedziela Zwykła – 26.07.2020

1. Dzisiaj do puszek przed kościołem zbiórka ofiar pieniężnych na spotkanie Młodych naszej diecezji w czasie Światowych Dni Młodzieży.
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W kalendarzu liturgicznym:
  • w środę – wspomnienie św. Marty
  • w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. W środę przypada ostatni dzień miesiąca lipca. W tym dniu wspomnienie św. Jana Bosko.
  • w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to również I sobota miesiąca – sierpnia.
  1. Od najbliższej soboty rozpoczynamy miesiąc sierpień, Sierpień w Polsce od wielu lat przeżywany jest jako miesiąc abstynencji, w którym wielu naszych rodaków powstrzymuje się całkowicie od spożywania alkoholu. Niektórzy wpisują się do ksiąg trzeźwościowych, inni podejmują takie postanowienie tylko w swoim sercu.
  2. W dniach od 5 do 13 sierpnia wyrusza 39 Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby, które z różnych powodów nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w pielgrzymce, mogą to uczynić w sposób duchowy. W zakrystii można się zapisać do grupy duchowej XXXIX Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki. Zachęcamy do licznego zapisywania się. o godz. 12.00 na sprawowaniu dodatkowej z tej okazji Mszy św. a potem krótkiej wspólnej modlitwie
  3. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej tradycyjnie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. o godz.8.00 zmiana Tajemnic Różańca św. Taca z I niedzieli miesiąca przeznaczona jest na inwestycje.
  4. Informacja dla Bierzmowanych. Na ostatnim spotkaniu Rodziców ustalono, że składka na dekorację, sprzątanie kościoła, zdjęcia i inne oraz ofiara dla ks. Biskupa.  Składka od każdego kandydata wyniesie: 150 zł. Pieniądze należy składać do    ks. Proboszcza. Kandydatów prosimy o jak najszybsze  zdawanie pytań i podanie imion z bierzmowania, oraz Świadków Bierzmowania. Po wypełnieniu tych zobowiązań zapraszamy na spotkanie dopuszczające w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (codziennie z wyjątkiem sobót około godz,19.00).
  5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedzielę, Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się na stoliku przed stopniami ołtarza. Przy wyjściu z kościoła można zabrać darmowo: Donn Bosco i inne czasopisma.