16 Niedziela Zwykła – 21 .07,2019

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się 20 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.   Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary, które zostaną zebrane przy tej okazji zostaną Przekazane do  MIVA Polska, za te ofiary zostaną zakupione samochody dla misjonarzy. Przypominamy o szlachetnej akcji      

1 grosz za 1 kilometr na rzecz pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

 

 1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a następnie Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

 

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
 • w poniedziałek
 • we wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
 • w środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
 • w czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
 • w piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

 

 1. W piątek ostatni piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem zbiórka ofiar pieniężnych na spotkanie Młodych naszej diecezji w czasie Światowych Dni Młodzieży.

 

 1. W dniach od 5 do 13 sierpnia rusza XXXVIII  Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W zakrystii można odebrać formularz zgłoszeniowy. Osoby, które z różnych powodów nie będą mogły osobiście uczestniczyć mogą zapisać się na listę do grupy duchowej i otrzymać specjalną legitymacje. Zapisy również w zakrystii

 

 1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość, Promyczek Dobra, Miłujcie się. Prasę tradycyjnie można nabyć przy wyjściu z kościoła.