15 Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019

1. Dzisiaj o godz.16.00 na ul. Kruszelnickiego przy krzyżu (obok pętli autobusowej zostanie odprawiona Msza święta w intencji: Chorych naszej parafii

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a następnie Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

•  w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  •  we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
  •  w sobotę – wspomnienie św. Czesława, kapłana

1. Od przyszłej niedzieli (od 21 lipca) – rozpocznie się 20 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W przyszła niedzielę 21 lipca – po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary, które zostaną zebrane przy tej okazji zostaną Przekazane do  MIVA Polska, za te ofiary zostaną zakupione samochody dla misjonarzy. Przypominamy o szlachetnej akcji     1 grosz za 1 kilometr  na rzecz pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

1. W dniach od 5 do 13 sierpnia rusza XXXVIII  Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W zakrystii można odebrać formularz zgłoszeniowy. Osoby, które z różnych powodów nie będą mogły osobiście uczestniczyć mogą zapisać się na listę do grupy duchowej i otrzymać specjalną legitymacje. Zapisy również w zakrystii.

6. Składamy podziękowania wszystkim, którzy już złożyli ofiary na sprzątanie kościoła, jednocześnie  przypominamy że roczna składka na sprzątanie kościoła wynosi 60 zł, żeby pokryć pensje pracowników  oraz dekorację kwiatową kościoła.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość. Prasę tradycyjnie można nabyć przy wyjściu z kościoła.