13 Niedziela Zwykła – 28.06.2020

1. Nabożeństwa czerwcowe, odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 1800, a dzisiaj i jutro przed Mszą św. wieczorną o godz. 1730.
  2. W środę o godz. 18.00 Nowenna do M.B Częstochowskiej – połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa – a po niej Msza św. wieczorna. Prośby i   podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • jutro w poniedziałek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z kazaniem o godz. 8.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczana była na potrzeby Stolicy Apostolskiej w Rzymie    „świętopietrze”. W tym roku wyjątkowo decyzją Ojca Św. Franciszka  zbiórka na Świętopietrze będzie przeprowadzona w całym kościele w 27 Niedzielę Zwykła – 4 października br. we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • we wtorek – ostatni dzień miesiąca czerwca – Na Mszy św. wieczornej tradycyjnie wspomnienie św. Jana Bosko. W tym dniu również zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czasie wieczornej Mszy św. W piątek okazja do spowiedzi od godziny 17.30. Przypominamy że w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) nie odwiedzamy chorych naszej parafii z racji I piątku miesiąca. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz.8.00 zmiana tajemnic różańca. Pod koniec każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca z I niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na inwestycje kościelne. Ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać”.
  2. Msza święta w intencji chorych zostanie odprawiona przy Krzyżu na ul. Kruszelnickiego – 12  lipca ( niedziela)o godz. 16.00
  3. Dnia 11 lipca (sobota) przy parafii Św. Krzyża w Kielcach pan Jan Fert organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę na Mszę św. Radia Maryja. Wyjazd 11 lipca o godz. 6.00 z parkingu przed kościołem św. Krzyża. Zgłoszenia w parafii św. Krzyża lub bezpośrednio u pana Jana
  4. Jutro po Mszy Św. wieczornej zapraszamy Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na spotkanie z fotografem tutaj w kościele, a po tym spotkaniu będzie odbiór strojów komunijnych w salce na plebanii, prosimy o uregulowanie wpłat za stroje.
  5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się na stoliku przed ołtarzem oraz Don Bosco i inne czasopisma znajdujące  się przy wyjściu z kościoła.