11 Niedziela Zwykła – 18.06.2017

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszach św. wieczornych, a w niedziele o godz. 17. 30.
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. połączona z nabożeństwem czerwcowym i Msza Św. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  • w środęwspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w piątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji Uroczystości nie obwiązuje post od pokarmów mięsnych. W tym dniu o godzinie 18.00 w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli Ordynariusz naszej Diecezji ks. Bp Jan Piotrowski. Z tej racji nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po Mszy św. rano o godz. 8.00. Na Mszę świętą wieczorną zapraszamy szczególnie rodziny kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  • w sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  1. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Roberta Wróblewskiego. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. Jubileuszowej, będzie to okazja do modlitwy w intencji ks. Jubilata oraz do złożenia Mu życzeń. Jest już wiadome, że ks. Robert zostaje przeniesiony z naszej parafii do parafii Św. Krzyża w Kielcach. Oficjalne pożegnanie będzie miało miejsce w innym terminie.
  2. ”Bóg zapłać „za kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W czwartek prosimy o sprzątanie naszej świątyni Rodziców Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i samych Kandydatów.
  3. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Cuda i Łaski.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy:  Zenonę Gwałt  l. 54, Pawła Goraja  l. 61 i Jarosława Detkę l. 59. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu . Wieczny odpoczynek …