11 Niedziela Zwykła 17.06.2018

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszach św. wieczornych, a w niedziele o godz. 17.30.
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. i Msza Św. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W tym tygodniu:
  • w czwartek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w przyszła niedzielę – przypada Uroczystość Św. Jana Chrzciciela.
  1. W zakrystii są do odebrania zdjęcia z Uroczystości I Komunii Świętej. Kto jeszcze nie odebrał tych fotografii prosimy to uczynić zaraz po tej Mszy św.
  2. Z parafii Św. Krzyża w Kielcach organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę w dniu 8 lipca (niedziela) wyjazd o godz. 6.00 rano z parkingu przed kościołem Św. Krzyża. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy w zakrystii.
  3. Ponieważ w dniu 1 lipca (w niedzielę) w godzinach popołudniowych w parafii Św. Krzyża w Kielcach będzie się odbywać uroczystość z udziałem ks. abp Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego w tej uroczystości będzie zaangażowany nasz pan Organista, dlatego Msza św. w intencji: Chorych z naszej parafii przy krzyżu na ul. Kruszelnickiego (obok pętli autobusowej) zostanie odprawiona w ostatnią niedzielę lipca. Intencja ta zamówiona jest przez Wspólnotę Krwi Chrystusa. Ta Msza św. była tradycyjnie odprawiana w ostatnią niedzielę sierpnia. Ponieważ odpust parafialny przeniesiony został na ostatnią niedzielę sierpnia dlatego ta Msza św. odprawiana będzie od przyszłego roku w pierwszą niedzielę lipca.
  4. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra, Cuda i Łaski  i Don Bosco

W miniony tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy  śp. Stefana Piotrowskiego lat 50. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…