XXX Niedziela – 29 października 2023

 1. We wtorek, 31 października, zakończenie nabożeństw różańcowych. Natomiast z racji ostatniego dnia miesiąca czcimy św. Jana Bosko, którego wstawiennictwu polecamy naszych dobrodziejów oraz dzieci, młodzież i rodziców.
 2. W środę, 1 listopada, obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane stąd mamy obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy świętej. W naszym kościele Msze odprawiane będą w tym dniu według porządku niedzielnego. Dlatego o godz. 17.30 – Różaniec z wypominkami listopadowymi.
 3. W czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00.
  W dniach 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Odpust można uzyskać za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych – odmówienie Ojcze nasz…. Wierzę w Boga… w intencji Ojca św., przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek  grzechu.
 4. W sobotę, 4 listopada, przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  – w czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy.
  – w piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i Komunią św. czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. W tym dniu okazja do spowiedzi przed Mszą św..
  Przed południem odwiedzamy chorych, starszych i niewychodzących z domu.
  – w  sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 
 6. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Informujemy, że za zmarłych polecanych w wypominkach w dniach od 1 do 8 listopada będziemy odmawiać różaniec przed Mszą św. wieczorną, a więc o godz. 17.30. Za ofiary składane przy tej okazji mówimy staropolskie „Bóg zapłać!”.
 7. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne, które przyjmować będziemy w zakrystii przez cały miesiąc listopad. Jednocześnie informujemy, że za zmarłych polecanych w tych wypominkach od stycznia przyszłego roku w każdy pierwszy wtorek miesiąca będzie sprawowana Msza święta oraz dziesiątek różańca wraz z odczytaniem części wypominek.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 – zmiana tajemnic różańcowych.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Wróblewskiego i Zdzisława Osucha. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…