XXVIII Niedziela – 15 października 2023

Intencje mszalne
 1. Dziś przypada kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
 2. Nabożeństwo różańcowe, dziś i w dni powszednie o godz. 17.30 a następnie wieczorna Msza św. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.
 3. Jutro, 16 października, wspominamy św. Jadwigę Śląską, W tym dniu przed nabożeństwem różańcowym, a więc o godz.17.30, dzieciom komunijnym, poświęcimy i wręczymy różańce. Zapraszamy więc rodziców wraz z dziećmi komunijnymi.
 4. We wtorek 17 października, czcimy św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 5. W środę, 18 października, przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to patronalne święto Służy Zdrowia. Modlitwą wspierajmy wszystkich jej pracowników.
  W tym dniu nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej przeżywać będziemy na zakończenie nabożeństwa różańcowego.
 6. W czwartek, 19 października, wspominamy bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika.
 7. W piątek, 20 października czcimy św. Jana Kantego, prezbitera.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Dlatego taca będzie przeznaczona na Misje.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się karty wypominkowe na wypominki listopadowe – jednorazowe. Wypominki prosimy składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych-listopadowych modlić się będziemy odmawiając różaniec od 1 – 8 Natomiast karty na WYPOMINKI ROCZNE będą wyłożone później i będziemy zbierać  je przez cały miesiąc listopad.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wszystkich polecamy Bożej opiece i Matce Bożej Częstochowskiej i mówimy staropolskie –  Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.