XXVII Niedziela – 8 października 2023

1. Nabożeństwo różańcowe dziś i w dni powszednie o godz. 17.30, a następnie po nim wieczorna Msza św. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.
2. Jutro, 9 października, przypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, Patrona naszej diecezji.
3. W środę, 11 października, nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej przeżywać będziemy na zakończenie nabożeństwa różańcowego.
4. W piątek, 13 października, wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera z Zakonu Kapucynów, założyciela wielu wspólnot zakonnych. Natomiast z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które będziemy przeżywać w następującej kolejności: najpierw nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, następnie Msza św., a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy.
5. W sobotę, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.
6. W dniu wczorajszym (7 października 2023 r.) przeżyliśmy Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspólną modlitwę.
7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dzięki Waszej ofiarności mogliśmy zapłacić drugą ratę w wysokości 37 tys. zł za wykonane ogrzewanie w naszym kościele. Pozostaje jeszcze trzecia rata, którą musimy uregulować w styczniu przyszłego roku. Dlatego nadal zbieramy na ten cel. Za wszelkie ofiary mówimy staropolskie – Bóg zapłać!

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Józefa Woś. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…