XXVI Niedziela – 1 października 2023

 1. Dziś rozpoczyna się miesiąc październik – poświęcony Królowej Różańca świętego. To szczególny czas upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, oraz mocnienia naszej wiary. Skorzystajmy z tego daru łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Matka Boża w Fatimie zwraca się z orędziem; „Pokutujcie! Ratujcie siebie i świat przez odmawianie różańca”. Niech słowa Matki Najświętszej, będą zachętą do modlitwy i udziału w nabożeństwie różańcowym, które rozpoczynamy dziś w naszym kościele o godz. 17.30. I tak będzie odprawiane codziennie, a następnie po nim wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Jutro, 2 października, czcimy świętych Aniołów Stróżów.
 3. W środę, 4 października, wspominamy św. Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego. Natomiast nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej przeżywać będziemy na zakończenie nabożeństwa różańcowego.
 4. W czwartek, 5 października, będziemy wspominać Św. Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się
  o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata oraz o pokój na świecie i o nowe powołania. Dlatego zapraszamy do kościoła na  15.00, na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.  
 5. W sobotę, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy; czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 18.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
  • W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz. 15.00 Przed południem odwiedzam chorych, starszych i niewychodzących z domu, z rejonu ul. Batalionów Chłopskich. Natomiast osoby, które odwiedza ks. Ryszard z ul. Kruszelnickiego w następnym tygodniu.
  • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej parafii.
 7. W sobotę, 7 października 2023 r. odbędzie się XV Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Informujemy, że wyjazd autokarem o godz.8.30 z parkingu k. p. Borkowskich. Koszt przejazdu wynosi 20 zł. Szczegółowy program Pielgrzymki podany jest w gablocie oraz na nasze stronie internetowej.
 8. W minionym tygodniu dokonaliśmy modernizacji ogrzewania naszego kościoła. Część kosztów tego przedsięwzięcia została zapłacona, pozostałość został rozłożona na raty. Dlatego dzisiejsza taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów z tym związanych. Za wszelkie ofiary składane na tace oraz wpłacane na konto naszej parafii, wszystkim mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  Jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz  można nabyć „ Gość Extra” w cenie 14 zł. Polecamy ten okolicznościowy numer poświęcony Matce Bożej.