XXV Niedziela – 24 września 2023

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– we wtorek, 26 września, święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach.
– w środę, 27 września, Św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
– w czwartek, 28 września, św. Wacława, męczennika
– w  piątek, 29 września, święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
– w sobotę, 30 września, św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła.

2. W zakrystii po każdej Mszy św. nadal prowadzimy zapisy dzieci z klas trzecich do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek, 26 września br., po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W środę, 27 września, przed wieczorną Mszą św. cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Natomiast na plebani o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które wszystkich członków zapraszamy.

4. W piątek z racji ostatniego piątku miesiąca, po Mszy o godz. 18.00, uczcimy Boże Miłosierdzie. Dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Przy tej okazji chcemy podziękować Panu Krzysztofowi Ludwikowskiemu za wykonanie pewnych elementów wieńczących estetyczny wygląd w kaplicy przy figurze Jezusa Miłosiernego. W imieniu całej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

5. W sobotę, w ostatni dzień miesiąca, wspominamy św. Jana Bosko, któremu polecamy naszych dobrodziejów oraz dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.

7. W sobotę, 7 października br., odbędzie się XV Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Osoby chętne do wyjazdu prosimy zgłaszać się u swoich zelatorów, których prosimy, aby dzisiaj jeszcze zgłosili do pani Renaty Matałowskiej liczbę chętnych na wyjazd ze swojej róży. Szczegółowy program pielgrzymki podany jest w gablocie i na naszej stronie internetowej.

8. W tym tygodniu rozpoczynamy prace nad modernizacją ogrzewania naszego kościoła. Dlatego taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel. Za wszelkie ofiary składane na tace oraz wpłacane na konto naszej parafii, wszystkim mówimy staropolskie „Bóg zapłać”!

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.