XXIX Niedziela – 22 października 2023

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Modlitwą i ofiarą wspomagajmy pracę wszystkich misjonarzy. Dlatego taca dzisiejsza przeznaczona jest na Misje.
  2. W środę nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej przeżywać będziemy na zakończenie nabożeństwa różańcowego. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  3. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Nabożeństwo różańcowe dziś i w dni powszednie o godz. 17.30, a następnie po nim wieczorna Msza św. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.
  5. Zbliżają się dni szczególnej pamięci i modlitwy za naszych zmarłych. Zadbajmy o ich mogiły, a jednocześnie pamiętajmy o darze modlitwy. Przez sakrament pokuty przygotujmy także nasze serca, aby ze skarbca Bożego Miłosierdzia zaczerpnąć dar „odpustu zupełnego”, i ofiarować go naszym zmarłym. Dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi.
  6. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Informujemy, że za zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach będziemy odmawiać różaniec po Mszy św. o godz. 18.00 od 1 do 8 listopada. Za ofiary składane przy tej okazji, mówimy staropolskie – Bóg zapłać! Natomiast karty na WYPOMINKI ROCZNE będą wyłożone później i zbierać je będziemy przez cały miesiąc listopad.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Inne informacje: Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza dzisiaj, tj. w niedziele 22.10.b.r., w godzinach  9.00  – 16.00, do obejrzenia wystawy  „Rok Zero. Świat w czasach Chrystusa”. To ostatni dzień wystawy.