XXIV Niedziela – 17 września 2023

 1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.
  W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.
 2. Jutro, 18 września, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
 3. W środę, 20 września, wspominamy świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera oraz Pawła Chong Hasang i towarzyszy, męczenników koreańskich z XIX wieku. Przed wieczorną Mszą św. cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. W czwartek, 20 września, święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 5. W sobotę, 22 września, wspominamy św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 6. W zakrystii po każdej Mszy św. nadal prowadzimy zapisy dzieci z klas trzecich do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie organizacyjne planowane jest na przyszły  wtorek, 26 września br.
 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy przyjmowanie intencji na przyszły rok.
 1. W sobotę, 7 października 202 r. odbędzie się XV Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Wszystkich członków Żywego Różańca zachęcamy do udziału. Osoby chętne do wyjazdu, prosimy zgłaszać się do przyszłej niedzieli (24.09.) u swoich zelatorów. Natomiast Zelatorów prosimy, aby zgłaszali liczbę chętnych do wyjazdu ze swojej róży do pani Renaty Matałowskiej. Szczegółowy program Pielgrzymki podany jest
  w gablocie i na nasze stronie internetowej.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i za te składane na tace oraz wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Oprócz tygodnika „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” jest kolejny numer dwumiesię-cznika „Trwajcie w Miłości” oraz Magazyn pt.” Bitwa o pamięć” w cenie 15 zł.

 INNE OGŁOSZENIA! 

 – Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza wiernych na pokaz filmu pt. „Raport Pileckiego”. Seans odbędzie się w Kinie „Moskwa” w czwartek 21 września o godz. 17.30. Bezpośrednio po seansie w sali kinowej odbędzie się dyskusja o filmie.
– W dniach 23 – 24 września br. odbędzie się XXXIX Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisławę Gil. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek …….