XXIII Niedziela – 10 września 2023

1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców i także rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

2. W środę 13 września, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 00, nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej następnie różaniec św. i procesja z figurą MB. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki ustawionej w kaplicy, a prośby i podziękowania do Matki Bożej – do skarbonki
w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę,13 września – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek,14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystość odpustowa w parafii Św. Krzyża w Kielcach;
  • w piątek, 15 września – wspomnienie NMP Bolesnej;
  • w sobotę, 16 września – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

4. Po każdej Mszy św. w zakrystii prowadzimy zapisy dzieci z klas trzecich do Pierwszej Komunii Świętej oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Dotyczy to młodzieży, która bieżącym roku rozpoczęła naukę w klasie ósmej. Dlatego w przyszłą niedzielę, 17 września, na Mszy św. o godz. 00 rozpoczniemy formalne przygotowanie młodzieży do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W związku z tym zapraszamy kandydatów i ich Rodziców. Jednocześnie przypominamy, aby kandydaci przynieśli wypełniony kwestionariusz.

5. Również w zakrystii zapisujemy kandydatów na ministrantów do Służby Liturgicznej, a także chętne dziewczynki do scholii parafialnej. Zapisy do scholii prowadzi pan Stanisław, organista.

6. Składamy staropolskie Bóg zapłać! za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.