XXII Niedziela – 3 września 2023

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za pomordowanych mieszkańców Niewachlowa w czasie II wojny światowej i tych, którzy zostali rozstrzelani w lesie w Sukowie. Mszę święta poprzedzi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed tablicą upamiętniającą tych zamordowanych.
 2. W środę, przed Mszą św. o godz. 18.00, nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Dlatego dziękować będziemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlić się o dar nowych powołań do pracy
  w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 18.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, u nas zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.
 5. W jutro, 4 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Modlitwą obejmujemy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczyciel. Będziemy prosili Boga o błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
 6. W przyszłą niedzielę, 10 września, na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się ceremonia poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów. Również w przyszłą niedziele będziemy zapisywać kandydatów na ministrantów do Służby Liturgicznej, a także chętne dziewczynki do scholii parafialnej.
 7. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele. Pod koniec tego miesiąca będę montowane panele grzewcze na podłodze w ławkach. Za  wszelkie ofiary złożone na tace oraz na konto bankowe naszej parafii, składamy staropolskie Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Trwajcie w Miłości . Czasopisma te znajdują się tu przed ołtarzem.