XXI Niedziela – 27 sierpnia 2023

Intencje mszalne
 1. W Poniedziałek, 28 sierpnia, przypada wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła
 2. We wtorek, 29 sierpnia, wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
 3. W środę, przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. W czwartek 31 sierpnia z racji ostatniego dnia miesiąca czcimy św. Jana Bosko. Przez Jego wstawiennictwo pragniemy podziękować Panu Bogu za minione wakacje. Jednocześnie polecać będziemy rozpoczynający się nowy rok szkolny i katechetyczny.
 1. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 1. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to jakby wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy, piątek i sobota miesiąca.
 • W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz. 17.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedzamy chorych i niewychodzących z domu, z rejonu ul. Batalionów Chłopskich oraz z ul. Kruszelnickiego.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św., modlitwa różańcowa za rodziny naszej parafii.
 1. W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielą miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Natomiast na Mszy św. o godz. 12.00. modlić się będziemy za pomordowanych mieszkańców Niewachlowa w czasie II wojny światowej i tych którzy zostali rozstrzelani w lesie w Sukowie. Mszę świętą poprzedzi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed tablicą upamiętniającą tych zamordowanych. Taca w tym dniu przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 1. Przeżywając w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci NMP Częstochowskiej dziękujemy kaznodziei ks. dr Michałowi Kalecie za wygłoszone Słowo Boże i życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najśw. w dalszej pracy kapłańskiej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.