XX Niedziela – 20 sierpnia 2023

 1. Jutro, 21 sierpnia, w liturgii wspominamy – św. Piusa X, papieża, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Święta; nazwano go „papieżem dzieci”
 2. We wtorek, 22 sierpnia, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.
 3. W środę, 23 sierpnia, obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.Przed Mszą św. o godz.18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. W czwartek, 24 sierpnia w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
 5. W piątek,  z racji ostatniego piątku miesiąca, po Mszy o godz. 18.00, uczcimy Boże Miłosierdzie. Dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Do tej uroczystości przygotowujemy się nowenną, którą przeżywamy codziennie na Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału.
 7. W przyszłą niedzielęw naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci NMP Częstochowskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy świętej. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. dr. Michał Kaleta, salezjanin. Uroczystość odpustową ubogaci chór męski LS-Senior z parafii św. Krzyża.
 8. W miniony wtorek, w urocz, Wniebowzięcia NMP, do puszek na rzecz powodzian w Słowenii, zebraliśmy kwotę 1265 zł. W ich imieniu,  mówimy serdeczne – Bóg zapłać!  
 9. 2 września br. odbędzie się X Pielgrzymka Młodych diec. Kieleckiej do Zabawy, do bł. Karoliny. Więcej informacji podanych jest na plakacie i na naszej stronie internetowej. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziś po Mszy św. godz. 18.00.
 10. Dziękujemy za pomoc przy naprawie organów w naszym kościele, przede wszystkim p. Dariuszowi Surma, p. Zdzisławowi Detka oraz p. Józefowi Kołodziej. Wszystkim za okazaną bezinteresowną pomoc oraz za wszelkie ofiary składane na modernizacje ogrzewania, składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.