XVIII Niedziela – 6 sierpnia 2023

W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

1. We wtorek, 8 sierpnia przypada wspomnienie św. Dominik prezbitera, założyciela zakonu dominikańskiego.
2. W środę, 9 sierpnia – świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, zamordowana w Auschwitz w 1942 r. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
3. W czwartek, 10 sierpnia – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
4. W piątek, 11 sierpnia – św. Klary, dziewicy, założycielki zgromadzenia klarysek.
5. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki ustawionej w kaplicy.
6. W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i te osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu. Choć z różnych powodów nie udajemy się osobiście do naszego narodowego sanktuarium, dołączmy do wszystkich pielgrzymujących duchowo, wspierając ich pielgrzymi wysiłek i łącząc się z nimi modlitewnie. Niech nasze serca i wzrok będą utkwione, w te sierpniowe dni, w oblicze naszej Jasnogórskiej Pani i Królowej!
7. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na inwestycje w naszym kościele, a przede wszystkim na modernizacji ogrzewania w naszym kościele. Pod koniec września będą montowane panele grzewcze na podłodze w ławkach. Całość planowanej inwestycji wyniesie ponad 100 tyś. zł. Obecne naprawiamy organy, w których musimy wymieć zepsutą dmuchawę. To generuje kolejne i nie planowane wydatki. Dlatego prosimy o ofiary na te cele. Wszystkim ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.