XV Niedziela – 16 lipca 2023

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata!

  1. W środę, 19 lipca przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
  2. W sobotę, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu, wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9). Zyskała tytuł apostołki Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym Panu dotarła do wszystkich ludzi.
  3. W przyszłą niedzielę, tj. 23 lipca, przy Krzyżu na ul. Kruszelnickiego, obok pętli autobusowej, zostanie odprawiona w Msza św. o godz. 16.00. Mieszkańców najbliżej mieszkających prosimy o przygotowanie tego miejsca. 15 min. wcześniej będzie okazja do spowiedzi.
  4. Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka, z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę. Zapisy potrwają do 4 sierpnia i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie przeżyć rekolekcje w drodze.
  5. W dniach od 16 do 19 sierpnia b.r. odbędzie się XI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą. Zgłoszenia przyjmujemy od 1 do 31 lipca przez formularz na stronie internetowej pielgrzymki.
  6. W przyszły wtorek, tj. 25 lipca, czcimy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, Dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Już dziś serdecznie zapraszamy!
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu planowane jest spotkanie z wykonawcą i podpisanie umowy na wykonanie modernizacji ogrzewania w naszym kościele. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę. Wszystkim darczyńcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej