XIX Niedziela – 13 sierpnia 2023

1. W dzisiejszą niedzielę, 13 sierpnia, po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy przeżywać nabożeństwo fatimskie, a więc różaniec św. i procesję z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki ustawionej w kaplicy.

2. Jutro, 14 sierpnia, przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe – franciszkańskiego kapłana i męczennika niemieckiego obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

3. We wtorek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu cała Polska z pielgrzymami z kraju i zagranicy spotyka się u swojej Matki na Jasnej Górze. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Poświęcenie owoców, kwiatów, ziół i warzyw po każdej Mszy św.. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św.

4. W tym dniu przypada też kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku – wydarzenia zwanego „Cudem nad Wisłą”. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Dlatego ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

5. W środę przed Mszą Św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

6. W czwartek, 17 sierpnia, w liturgii wspominamy św. Jacka, prezbitera, dominikanina, gorliwego misjonarza i wielkiego czciciela Matki Bożej. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Tą nowenną będziemy przygotowywać się do uroczystości odpustowej w naszej parafii, którą będziemy przeżywać w niedzielę, 27 sierpnia. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym duchowym przygotowaniu.

7. W dalszym ciągu trwają prace naprawcze przy naszych organach. Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach zostaną one zakończone. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel oraz na modernizację ogrzewania w naszym kościele.
Wszystkim za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.