XIV Niedziela – 9 lipca 2023

Dziś kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

1. We wtorek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

2. W środę, 12 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

3. W czwartek, 13 lipca, czcimy świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Jednocześnie w tym dniu czcimy także Matkę Bożą Fatimską. Dlatego bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się nabożeństwo fatimskie, a więc różaniec  św. i procesja z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki ustawionej w kaplicy.

4. W sobotę, 15 lipca, wspominamy św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

5. Wznawiamy celebrowanie Mszy św. przy Krzyżu na ul. Kruszelnickiego, obok pętli autobusowej, która zostanie odprawiona w niedzielę 23 lipca o godz. 16.00.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim mówimy staropolskie – Bóg zapłać!

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.