XIII Niedziela zwykła – 28.VI.2026 r.

Dziś pierwsza wakacyjna niedziela. Niech ten czas odpoczynku, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, stanie się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

  1. Zapraszamy dziś na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
  2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Przez ich wstawiennictwo będziemy polecać opiece Bożej cały Kościół, a szczególnie Papieża Leona XIV. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 
  3. We wtorek, 30 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie z racji ostatniego dnia miesiąca oddajemy cześć św. Janowi Bosko, któremu polecamy naszych dobrodziejów oraz dzieci i młodzież rozpoczynające swoje wakacje.
  4. W środę, 1 lipca, przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
  5. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła, który, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
  • W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa i dlatego modlitwą i Komunią św. będziemy wynagradzać za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi w tym dniu rano przed Mszą św., a popołudniu od godz. 17.30 wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. odmówimy różaniec, którym modlić się będziemy za rodziny naszej parafii.
  1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca, zaś zebrana taca będzie przeznaczona na inwestycje.
  2. W gablocie przed kościołem wywieszone są informacje dotyczące organizowanej w sierpniu XIII Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę.
  3. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, za które mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Z wielką radością informujemy, że w dniu wczorajszym, tj. 26 06.br., na zakończenie Dnia skupienia Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II diecezji kieleckiej, który odbył się w Parafii i Sanktuarium, św. Maksymiliana Marii Kolbego Wolica-Tokarnia, Komandoria Kielecka nadała Drugi stopień Rycerstwa, charyzmatu w tytule Misericordiae, p. Janowi Ryk
i p. Stanisławowi Wójcik.

Serdecznie im gratulujemy tej nominacji, wyróżnienia i liczymy na dalsze zaangażowanie i promocję idei Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, szczególnie w naszej parafii.