XIII Niedziela – 2 lipca 2023

 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski i przynosi pokój i zbawienie.
 2. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto św. Tomasza, Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
 3. W środę przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
 4. W czwartek, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej oraz patronalne święto Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych.
 5. W sobotę, 8 lipca, wspominamy św. Jana z Dukli, franciszkanina i prezbitera.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 18.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo, tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
  W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i Komunią św. wynagradzać za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. oraz popołudniu od godz. 17.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu.
 7. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na planowane inwestycje w naszym kościele, a mianowicie na poprawienie ogrzewania. Za wszelkie ofiary składane na ten cel, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. W dniu wczorajszym ruszyły zapisy na XI Rowerową Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.