XII Niedziela zwykła – 21.VI.2026 r.

  1. Jesteśmy w miesiącu  szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dlatego zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a dziś o godz. 17.30. Przez udział w tych nabożeństwach wynagradzamy Bożemu Sercu za nasze grzechy i bliźnich, za wszelkie zniewagi i braki w wierze oraz dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o  pociechę w codziennych troskach.
  2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie, z miłością i poświęceniem wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Był on wielkim nauczycielem i świadkiem Bożej prawdy, który gotów był oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą. Przed wieczorną Mszą św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które wszystkich członków serdecznie zapraszamy.
  4. W piątek, 26 czerwca, z racji ostatniego piątku miesiąca po nabożeństwie czerwcowym uczcimy Boże Miłosierdzie odmawiając wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  5. Ubiegłej niedzieli wolontariusze hospicyjnego Caritas kwestowali w naszej parafii na rzecz Hospicjum imienia św. Matki Teresy z Kalkuty o zebrali kwotę 1839 zł. Za wsparcie tej instytucji wyrażają nam oni gorące podziękowanie mówiąc wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”!
  6. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, za które wszystkim ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  •  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej!