XI Niedziela zwykła – 14.VI.2026 r.

  1. Dobiega połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele celebrujemy codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, natomiast w niedziele o godz. 17.30. Jest to okazja, aby w adoracji przed Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie dokonać aktu poświęcenia Jemu siebie i innych oraz by wynagradzać Sercu Jezusowem za grzechy swoje i całego świata.
  2. W środę, 17 czerwca, wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Przed wieczorną Mszą św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3.  W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców.  Po Mszy św. spotkanie formacyjne. 
  4. Dzisiaj przed drzwiami kościoła są zbierane do puszek ofiary na Hospicjum imienia św. Matki Teresy z Kalkuty. Za wsparcie tej instytucji, niosącej pomoc obłożnie chorym, w imieniu wolontariuszy składamy serdeczne – Bóg zapłać!
  5. Pragniemy poinformować, że spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w przyszłą środę, tj. 24 czerwca br. po nabożeństwie czerwcowym.
  6. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła – zarówno za te składane na tace jak i wpłacane na konto naszej parafii. Dzięki waszej ofiarności mogliśmy już w 90% wypłacić należności związane z wykonaniem ogrodzenia wokół kościoła. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Inne ogłoszenia !
Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza na kolejny wykład pt. „Prawo sztuką tego, co dobre i sprawiedliwe„. Wygłosi go znany profesor prawa i duszpasterz ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier (czyt. Ląszą de Berie). Spotkanie odbędzie się 18 czerwca o godz. 17:00 w Muzeum Diecezjalnym. Wstęp wolny.