X Niedziela Zwykła – 9.06.2024

Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich księdza Ryszarda Szymeczki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynienia.

  1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Dziś o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału.
  2. We wtorek, 11 czerwca, w liturgii wspominamy Świętego Barnabę, Apostoła, współpracownika św. Pawła.
  3. W środę cotygodniowa Nowenna do M.B. Częstochowskiej. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  4. W czwartek, 13 czerwca, wspominamy św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Jednocześnie czcimy Matkę Bożą Fatimską. Dlatego bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie, a więc różaniec święty i procesja z figurą MB. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki ustawionej w kaplicy.
  5. W piątek, 14 czerwca, przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika z Dachau.
  6. W odpowiedzi na prośbę naszego biskupa Jana Piotrowskiego do puszek przed kościołem zbierane są ofiary na budujące się i remontowane kościoły naszej diecezji. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  7. Natomiast w przyszłą niedzielę również do puszek będą zbierane ofiary na Hospicjum imienia św. Matki Teresy z Kalkuty.
  8.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się  ceremonia przyjęcia do Rycerstwa Św. Jana Pawła II. Modlitwą otaczamy wszystkich kandydatów.
  9. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i za te składane na tace oraz wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  •  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Inne ogłoszenia !
W najbliższy czwartek, 13 czerwca, o godz. 18:00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach odbędzie się kolejne spotkanie dyskusyjne dla młodych z cyklu “Sala Rozpraw”. Temat spotkania to “Kultura: przyjaciel czy wróg?”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Annę Piwowarską. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: „Zdrowaś Maryjo…”, „Wieczny odpoczynek…”