X Niedziela – 11 czerwca 2023

  1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Dziś o godz. 17.30 połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału.
  2. We wtorek, 13 czerwca, w liturgii wspominamy św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Jednocześnie czcimy Matkę Bożą Fatimską. Dlatego bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo fatimskie, a więc różaniec św. i procesja z figurą MB. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki ustawionej w kaplicy.
  1. W środę, 14 czerwca wspominamy bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Jednocześnie, cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. o godz. 18.00 Msza Św. wieczorna połączona z nabożeństwem czerwcowym. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  1. W czwartek 15 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na wieczorną Mszę się wraz z procesją z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. Prosimy dzieci do sypania kwiatków (tylko prośba, aby kwiatków nie sypać w kościele, tylko na zewnątrz). Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów a następnie błogosławieństwo małych dzieci. Natomiast jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uczczenia Jezusa Eucharystycznego w Uroczystość Bożego Ciała, a więc Państwu Grusieckim za użyczenie swego placu i budowę ołtarza na swojej posesji, wszystkim przygotowującym ołtarze oraz zaangażowanym w Procesję Eucharystyczną, a także za wszystkie kwiaty. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg Zapłać!
  1. W piątek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także, z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W sobotę, 17 czerwca, czcimy Niepokalane Serce  Najświętszej Maryi Panny.
  1. Dzieci komunijne z tego roku oraz rocznicowe, z ub. roku, wraz z opiekunami zapraszamy na dziękczynną pielgrzymkę do Kałkowa,  w dniu 21 czerwca. Wyjazd o godz. 9.00. Zapisy oraz więcej informacji w zakrystii. Zapraszamy do udziału.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Weronikę Cukrowicz. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek …….