Warto przeczytać i pomyśleć…..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Ruch charyzmatyczny. W Polsce od wielu już dekad wspólnoty charyzmatyczne rosną w siłę. Czy w naszą mentalność rys charyzmatyczny wpisuje się mocniej i czy tym samym tradycyjne formy praktykowania religii odchodzą w przeszłość?

Coraz bardziej doceniane i popularne w Polsce grupy charyzmatyczne wciąż spotykają się z pewnym niezrozumieniem, dystansem, a nawet, podejrzeniami. Biskup Andrzej Siemieniewski, znawca ruchów charyzmatycznych, wyjaśnia przyczyny tego zjawiska.

Kiedy kończyła się II wojna światowa, mosty na Bugu stały się dla wielu Polaków z Kresów, ocalałych po rzeziach ukraińskich nacjonalistów, mostami nadziei. Dzisiaj jest podobnie, choć tym razem uciekają przed wojną ukraińskie kobiety i dzieci.

O zmianach w sądownictwie, wizji przedterminowych wyborów oraz o tym, jak możemy zastąpić rosyjski gaz i czy zabraknie nam węgla, mówi Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Zamieszkał pośród nas. Wkrótce Diecezjalny Kongres Eucharystyczny

Iskra nie gaśnie. Parafia Jaworznia od lat czeka na swój kościół parafialny

Duch Święty wciąż do odkrycia – mówi ks. dr Adam Wilczyński

Majówki rowerowe powróciły (relacja z Jędrzejowa oraz z XVI Majówki Rowerowej z Kielc do Borkowa)

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Dlaczego Jezus zmartwychwstał w pierwszy dzień żydowskich żniw i posłał Ducha Świętego… w ich ostatnim dniu? Dlaczego odmierzał 49 dni aż do Święta Tygodni?

Na dołączonej do tego numeru płycie z Biblią Audio znajdziemy nowotestamentalne księgi, które opowiadają o początkach chrześcijańskiej wspólnoty i rozszerzaniu się nauki Jezusa Chrystusa. Dzieje Apostolskie i siedem z trzynastu listów św. Pawła.

Aż 91 proc. Polaków deklaruje przychylny stosunek do przyjmowania uchodźców z Ukrainy. Wynik badania CBOS w trzy miesiące po wybuchu wojny pokazuje, że nie spełniają się kasandryczne zapowiedzi o nieuchronnej zmianie nastrojów w tej sprawie.